رییس سازمان حج و زیارت بر راه اندازی شبکه اجتماعی زیارت تاکید کرد و گفت: باید بتوانیم هر زایر را در یک شبکه اجتماعی با عنوان «شبکه اجتماعی زیارت» عضو کنیم .

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج؛ علی رضا رشیدیان در جلسه مجمع عمومی عادی شمسا اظهار کرد: از خدمات همه کارگزاران در ایران و عراق در مسیر خدمت به زایران عتبات عالیات قدردانی و تشکر می کنیم و امیدواریم که توفیق خدمت رسانی زوال نداشته باشد.

وی موضوع زیارت و اهمیت آن در فضای کنونی دنیا و جامعه را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: در دنیایی که تهاجم سخت و نرم به ارزشهای دینی آغاز شده کمک به اعتلای فرهنگ دینی مقدس خواهد بود چرا که خداوند جاذبه و زیبایی هایی را در این مسیر قرار داده است و تحقق یکی از این اهداف نیز زیارت عتبات عالیات محسوب می شود.

رییس سازمان حج و زیارت خطاب به همه خادمان و تلاشگران این عرصه گفت: همه خادمان باید بدانند  مسیر مقدسی را برای خدمت به زایران برگزیده اند و قطعا این راه فراتر از همه موضوعات است و مسیر عشق محسوب می شود.

رشیدیان با بیان اینکه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب قرار داریم، گفت: از همه ما توقع می رود که جامع تر، جهان شمول تر و دقیق تر در موضوعات مرتبط با حوزه خود تصمیم گیری و حرکت کنیم و فراتر از مسایل مادی و زمان و مکان نگرش داشته باشیم.

**سنجش ابعاد فرهنگی و اجتماعی در تصمیم گیری ها

وی افزود: باید با توجه به شرایط ذکر شده هر تصمیمی مبتنی بر سنجش ابعاد فرهنگی و اجتماعی باشد و دقت لازم در این رابطه صورت گیرد.

رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم گفت: این شرایط با ۸ سال جنگ تحمیلی متفاوت است چرا که در آن دوران سنگرها، خاکریزها و دشمن مشخص بود و آسیب های ناشی از آن نیز واضح بود اما آسیب ها و دغدغه های جنگ اقتصادی متفاوت است؛ باید در این شرایط دقت لازم را داشته باشیم و تواصی به حق و صبر و تحمل را مدنظر قرار دهیم.

 

رشیدیان توضیح داد: جنگ اقتصادی در حوزه کاری ما هم بی تاثیر نیست که نمونه بارز آن مسئله تامین ارز سفرهای زیارتی است و در این رابطه نیز طرح ها و برنامه هایی را مدنظر داریم.

وی با بیان اینکه سازمان حج و زیارت در بحث زیارت متولی اصلی در کشورمحسوب می شود، گفت: نظام اسلامی متکی بر ارزشهای دینی است و قوت یافتن این موضوع اثر بخش خواهد بود؛ به گفته بزرگان، ما و بعثه مقام معظم رهبری در راستای اعتلای این ارزشهای دینی اثرگذار هستیم .

رشیدیان افزود: سازمان حج و زیارت برای فعالیت درحوزه عتبات عالیات، شرکت های کارگزاران را در سراسر کشور تشکیل داده و ساماندهی کارهای ثبت نام، ایجاد کاروان ها و ارایه خدمات توسط شرکتهای مرکزی شمسا انجام می‌گیرد بنابراین تمامی برنامه ها و تصمیم گیری های سازمان حج و شمسا برای زایران عزیز باید به بهترین نحو صورت گیرد.

**تاکید بر پویایی و زمان شناسی شرکت های مرکزی کارگزاران زیارتی

رییس سازمان حج و زیارت همچنین به شرکت های مرکزی کارگزاران زیارتی استان ها توصیه کرد که پویا، زمان شناس و دقیق باشند و ضمن احصا اشکالات کاری به دنبال رفع آن باشند.

رشیدیان تاکید کرد: اصلاح ساختار و اصلاح گری خدمات نیز به صورت مستمر باید انجام گیرد و نباید روی فرآیندها و روندهای اجرایی تعصب داشت بلکه هدف ارایه خدمات در خور شأن زایران است.

وی افزود: هدف ایجاد ظرفیت و زمینه لازم برای زیارت با امنیت و عزت و کرامت زایران عزیز است بنابراین به اصلاح ساختار نیاز است و باید صورت گیرد.

رییس سازمان حج و زیارت به منویات رهبر معظم انقلاب نسبت به موضوع زیارت اشاره کرد و گفت: ایشان بر کرامت و عزت زایران ایرانی تاکید ویژه ای دارند و ما نیز باید به این مهم توجه داشته باشیم .

وی افزود: هدف اصلی ما باید ارتقای ارزشهای دینی و اخلاقی در زایران باشد و آنها نباید از سفر خود به سبب دغدغه هایی مانند حمل و نقل یا اسکان گلایه مند باشند؛ بلکه باید به نحوی عمل کنیم که هدف اصلی زیارت به سرانجام برسد.

**تاکید بر راه اندازی شبکه اجتماعی زیارت

رییس سازمان حج وزیارت با بیان اینکه باید شبکه اجتماعی زیارت تشکیل شود، گفت: در حال حاضر شبکه های اجتماعی مسئله اصلی شده است و مردم از این شبکه ها بهره مند می شوند بنابراین باید بتوانیم هر نفر زایر را در یک شبکه اجتماعی با عنوان «شبکه اجتماعی زیارت» عضو کنیم .

به گفته رشیدیان، فردی که به زیارت مشرف شده می تواند بعد از بازگشت خود نیز با عضویت در شبکه اجتماعی زیارت به ارتقای داده های خود از زیارت مبادرت ورزد و رابطه معنوی و فرهنگی خود را حفظ کند.

وی همچنین بر توجه به هدف اصلی یعنی زیارت زایران تاکید کرد و گفت: باید همه ایرادات اصلاح شود و به هدف اصلی که همان زیارت است توجه لازم صورت گیرد.

رییس سازمان حج و زیارت به موضوع اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: در خصوص اربعین حسینی که بخش عظیمی از زایران کشورمان دریک بازه زمانی محدود عازم عتبات عالیات می شوند باید سازوکار لازم مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکید کرد: می توان از راهپیمایی با شکوه اربعین حسینی به عنوان یکی از راهکارهای دیپلماسی زیارت و عنصر وحدت میان جوامع و مردم دنیا بهره گرفت چرا که اربعین فقط متعلق به مسلمانان و شیعیان نیست.

**استفاده از ایده ها و نوآوری ها در برنامه ریزی ها

رشیدیان در بخش دیگری از سخنان خود توصیه کرد که دست اندرکاران و مسئولان ذیربط از ایده ها و نوآوری های افراد مختلف بهره بگیرند و فقط به روشهای سنتی اکتفا نکنند.

وی همچنین توجه به سلایق و درخواست های متفاوت زایران را مورد توجه قرارداد و اظهار کرد: مردم ما عاشق زیارت عتبات عالیات هستند ولی درخواست های متفاوت برای عزیمت دارند یعنی برخی مایل به سفر سه تا پنج روزه و برخی مایل به سفر ۱۵ روزه هستند بنابراین باید بسته های مختلف با گروه های قیمتی متفاوت تهیه و تدوین شود.

رییس سازمان حج و زیارت افزود: ضمنا باید در ارایه بسته ها و خدمات برنامه ریزی و اطلاع رسانی دقیقی صورت گیرد تا تمامی زایران از خدمات رضایت داشته باشند.

رشیدیان همچنین به داشتن تعامل با دستگاههای همکار در حوزه زیارت اشاره کرد و افزود: باید تعامل لازم را با دستگاهها و سازمان های دیگر در حوزه زیارت همانند هواپیمایی و ... داشته باشیم تا از طرفی قیمت زیارت برای زایران افزایش نیابد و از طرفی آنها نیز لطمه  نبینند.

وی تاکید کرد: ما وکیل زایر محسوب می شویم و باید منافع او را حفظ کنیم بنابراین باید در هزینه کردها و برنامه ریزی ها دقت لازم را داشته باشیم.

رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به تبلیغ برای جذب زایر گفت: از راهکارهای تشویق برای کسانی که به جذب زایر و ایده برای تبلیغ می پردازند استفاده کنید .

**هزینه های سربار و اضافه کاسته شود

رشیدیان همچنین تاکید کرد: حتی الامکان از هزینه های سربار و اضافه کاسته شود و در عین حال این کاهش هزینه های سربار به کرامت، عزت و امنیت زایران لطمه ای وارد نکند .

وی در پایان اظهارکرد: امیدواریم خدمتی شایسته و در خور شأن به زایران ارایه دهیم و از طرفی شاهد شاهد زیارتی عارفانه توام با عزت و کرامت و امنیت آنها باشیم.

 

  • مطالب اخیر
  • مطالب ویژه
01 فروردين

معاینات زائران حج تمتع توسط پزشکان مرکزپزشکی حج ...

 معاینات زائران حج تمتع 98 پیش از اعزام به سرزمین وحی توسط پزشکان مرکزپزشکی حج و زیارت هلال احمر ...

ادامه مطلب...
01 فروردين

استنادات قرآنی بیانات رهبر انقلاب در سال ۹۷/ «آل ...

سوره «آل عمران» و آیه ۲۹ سوره «فتح»، با ۱۲ و ۵ بار تکرار پراستنادترین سوره و آیه در مجموعه بیانات ...

ادامه مطلب...
01 فروردين

رئیس‌جمهور در پیام نوروزی به مناسبت حلول سال ...

  رییس‌جمهوری در پیام نوروزی به مناسبت حلول سال ۱۳۹۸ هجری شمسی، با ارائه فهرستی از کامیابی‌های ...

ادامه مطلب...
28 اسفند

نشست مشترک مسئولان اجرایی و پزشکی کاروان های حج ...

جلسه مشترک مدیران کاروان های حج با مركز پزشکی و پزشکان مجموعه حج 98 استان کرمان برگزار شد.

ادامه مطلب...
27 اسفند

بیانیه گام دوم انقلاب محور برنامه‌های فرهنگی ...

رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد: رویکرد برنامه‌های فرهنگی و آموزشی در ...

ادامه مطلب...
20 اسفند

لیست پزشکان واجد الشرایط حج 1398 به تفکیک ...

استان تهران استان اصفهان استان خراسان رضوی استان فارس استان گلستان ...

ادامه مطلب...
13 دی

دیدار دکتر پیوندی با رئیس جدید سازمان حج و زیارت

                                            رئیس جمعیت هلال احمر با رئیس جدید سازمان حج و زیارت ...

ادامه مطلب...
27 آذر

رییس سازمان حج و زیارت مطرح کرد:تازه ترین جزییات ...

                                                   رئیس سازمان حج و زیارت تازه ترین ...

ادامه مطلب...
10 دی

رشیدیان:حج و زیارت نیازمند نوآوری است

                                                    رئیس سازمان حج وزيارت گفت: امروز حوزه حج ...

ادامه مطلب...
09 دی

اعضاي كميته سلامت حج مركزپزشكي حج وزيارت جمعيت ...

                                                                                 رئيس ...

ادامه مطلب...

همکاران ما

همکاران ما که در حوزه های حج ، عتبات عالیات و انفورماتیک در خصوص سوالات ، ابهامات و مشکلات پاسخگوی شما میباشند .
معاون عتبات عالیات
    رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت
معاون مالی و امور عمومی
مدیر آمار اطلاعات و رایانه

اخبار

معاینات زائران حج تمتع ...

فروردين 01 1398

 معاینات زائران حج تمتع 98 پیش از اعزام به سرزمین وحی توسط پزشکان مرکزپزشکی حج و زیارت هلال احمر  در کرمان صورت گرفت. ...

ادامه مطلب...

استنادات قرآنی بیانات ...

فروردين 01 1398

سوره «آل عمران» و آیه ۲۹ سوره «فتح»، با ۱۲ و ۵ بار تکرار پراستنادترین سوره و آیه در مجموعه بیانات رهبر معظم انقلاب در ...

ادامه مطلب...

رئیس‌جمهور در پیام ...

فروردين 01 1398

  رییس‌جمهوری در پیام نوروزی به مناسبت حلول سال ۱۳۹۸ هجری شمسی، با ارائه فهرستی از کامیابی‌های سال گذشته و ناکامی‌ها ...

ادامه مطلب...

نشست مشترک مسئولان ...

اسفند 28 1397

جلسه مشترک مدیران کاروان های حج با مركز پزشکی و پزشکان مجموعه حج 98 استان کرمان برگزار شد.

ادامه مطلب...

سایت های مرتبط

 
 
i  

اطلاعات تماس

  • تهران ، خیابان ولی عصر ، بالاتر از میردامادبین ظفر و نیایش پلاک2658
  • 86744000
  • 88678787
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

درباره مرکزپزشکی حج و زیارت

اين مركز یکی از واحدهای زیرمجموعه جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران و همکار سازمان حج و زیارت می‌باشد که عهده‌دار كليه مسائل بهداشتي و درماني زائرین ایرانی سه کشور زیارتی عربستان، عراق و سوریه می­باشد.ادامه
 

 

ارسال ایمیل

جهت ارتباط با ما ایمیل خود را وارد نمایید.

We are delighted to inform you that YT v2 released, what's new?

Who's Online

ما 811 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار و مشخصات سایت

نمایش تعداد مطالب:  
214185

جستجو

For using special positions

Special positions is: sticky_left, stickey_right, notice, tool_bottom. You can use them for any module type. And to use, please go to Module Manager config your module to your desired postion.

You can disable by:

  • Go to Administrator » Template Manager » Your_Template » Tab: Advanced » Use special positions » select: No for all special positions
  • Go to Administrator » Module magager » Your_Module(by postion: sticky_left/stickey_right/notice/tool_bottom) » Status: Unpublish for that module
Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Green Dark_Green Oranges Yellow

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction

اشکال یابی جوملا

جلسه

اطلاعات مشخصات

حافظه استفاده شده

پرس و جو پایگاه داده