نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت گفت: ایران و عربستان دو کشور همسایه در منطقه هستند و امیدواریم دیپلماسی حج کمک کند تا روابط دو کشور مجدداً برقرار شود.

 

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، هیئتی چهل نفره از اساتید و شخصیت‌های دانشگاهی ۲۱ کشور جهان که به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی به ایران سفر کرده‌اند با حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید علی قاضی‌عسکر نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی در محل بعثه مقام معظم رهبری در تهران دیدار و گفتگو کردند.

 

قاضی عسکر در این دیدار به‌تفصیل وضعیت کشور قبل از پیروزی انقلاب اسلامی را تشریح کرد و پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران را در چهار دهه گذشته برای رهایی از وابستگی به بیگانگان چشمگیر و شگفت‌انگیز دانست.

 

وی با اشاره به اینکه با ورود امام خمینی (ره) به کشور رژیم ۲ هزار و ۵۰۰ ساله شاهنشاهی ظرف ۱۰ روز فروپاشید، اظهار کرد: امام امت با توکل به خداوند و برخورداری از نفوذ معنوی در میان مردم با قدرت و شهامت در برابر نیروهای تا دندان‌مسلح رژیم شاه و همه قدرت‌هایی که از او حمایت می‌کردند؛ ایستاد و کشور را از چنگ قدرت‌های استعمارگر نجات داد.

 

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران مستقل‌ترین کشور دنیاست و هیچ قدرتی نمی‌تواند در امور داخلی ایران دخالت کند.

 

وی همچنین پیشرفت‌های صورت گرفته در مناطق سنی‌نشین ایران را بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بسیار زیاد دانست و با اشاره به اینکه در ایران اسلامی زنان دوش بدوش مردان در عرصه‌های مختلف به‌ویژه مراکز علمی حضور دارند، افزود: برخورداری از انتخابات و مطبوعات و رسانه‌های آزاد، خودکفایی در تولید گندم و بسیاری دیگر از محصولات کشاورزی و صنعتی و دست یافتن به تکنولوژی هسته‌ای نمونه‌ای از دستاوردهای و پیشرفت‌های کشور است؛ البته ماهیت برنامه هسته‌ای کشورمان صلح‌آمیز است و جمهوری اسلامی ایران از نظر شرعی تولید سلاح‌های کشتارجمعی را جایز نمی‌داند.

 

قاضی عسکر با تأکید بااینکه هدف انقلاب اسلامی، کشورگشایی و سلطه بر دیگر کشورها نیست، تصریح کرد: امام امت و امروز رهبر معظم انقلاب، زندگی ساده‌ای داشته و دارند و همیشه فرموده‌اند: مردم به‌عنوان صاحبان اصلی انقلاب باید از نعمت‌های آن بهره‌مند شوند.

 

وی با اشاره به نقش ایران در شکست گروهک داعش، تصریح کرد: ایران بزرگ‌ترین خدمت را به کشورهای جهان کرد و اگر با کمک برخی کشورهای دیگر داعش را در عراق و سوریه شکست نمی‌داد امروز خیابان‌های کشورهای اروپایی جولانگاه این گروهک جنایتکار بود.

 

سرپرست حجاج ایرانی با تأکید با اینکه جمهوری اسلامی ایران یک وجب از خاک هیچ کشوری را تصرف نکرده است، افزود: امروز آمریکا احساس می‌کند ایران روزبه‌روز در منطقه قدرتمندتر می‌شود لذا با استفاده از حربه تحریم می‌خواهد جلوی نفوذ و پیشرفت ایران را بگیرد.

 

وی از اقدام برخی کشورهای اروپایی در پذیرفتن تروریست‌هایی که دستشان به خون هزاران نفر از مردم ایران آلوده است به‌شدت انتقاد و خاطرنشان کرد: باوجود تحریم‌هایی که علیه کشور و ملت ما اعمال می‌شود در بسیاری از زمینه‌ها پیشرفت‌های چشمگیر و شگفت‌انگیزی داشته‌ایم.

 

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت، متهم کردن جمهوری اسلامی ایران به حمایت از تروریسم را یک دروغ بزرگ خواند و تأکید کرد: صنایع موشکی جمهوری اسلامی ایران جنبه دفاعی دارد و ما قصد نداریم به هیچ کشوری حمله کنیم.

 

وی به حمایت کشورمان از مظلومان و مسلمانانی که مورد ظلم و ستم واقع می‌شوند اشاره کرد و گفت: ما خواهان زندگی مسالمت‌آمیز با پیروان همه ادیان هستیم و به پیروان ادیان دیگر احترام می‌گذاریم و معتقدیم باید دست در دست یکدیگر از ارزش‌های اخلاقی در دنیا دفاع کنیم.

 

قاضی‌عسکر همچنین با ارائه آماری از سفرهای ایرانیان به اماکن زیارتی در دیگر کشورها، اظهار کرد: هدف از این سفرها ایجاد تحول روحی و اخلاقی در مردم و آشنایی هرچه بیشتر زائران با اسلام، پیامبر، ائمه معصومین و اهل‌بیت عصمت و طهارت است تا این بزرگواران را در زندگی خود الگو قرار دهند.

 

این گزارش حاکی است در ادامه این دیدار پرفسور بیاته بنگارد از دانشگاه بازل سوئیس، پرفسوراولیورشاربروت از دانشگاه بیرمنگام انگلستان، پرفسور سیدعقیل و دکتر سکندرخان از پاکستان و دکتر آنیوت کریستین بارو از رومانی بابیان دیدگاه خود درباره موضوعات مطرح‌شده، سؤالاتی را مطرح کردند.

 

نماینده ولی‌فقیه در پاسخ با استناد به روایات، از یادگرفتن دانش به‌عنوان واجب شرعی یاد و برقراری ارتباط با کشورهای مختلف و استفاده از دانش یکدیگر را یکی از دیدگاه‌های نظام اسلامی برشمرد و ادامه داد: جز یکی دو کشور که با ما خصومت دارند جمهوری اسلامی ایران خواهان روابط گرم و دوستانه با تمامی کشورهای دیگر است.

 

وی افزود: ما معتقدیم علم مرز نمی‌شناسد و ما باید با دانشمندان جهان ارتباط داشته باشیم و از علوم یکدیگر استفاده کنیم.

 

قاضی عسکر همچنین از رژیم صهیونیستی به‌عنوان رژیمی توسعه‌طلب و متجاوز نام برد و با اشاره به ایده مطرح‌شده توسط مقام معظم رهبری برای تعیین حکومت و حاکمان سرزمین فلسطین تأکید کرد: ما با یهودیان مشکل نداریم بلکه مشکل صهیونیسم است که متجاوز و توسعه‌طلب است و با شعار نیل تا فرات به خاک کشورهای اسلامی طمع دارد.

 

وی در پاسخ به سؤالی درباره نحوه برگزاری حج زائران ایرانی با وجود نبود روابط سیاسی بین ایران و عربستان توضیحاتی بیان کرد و گفت: حج یک فریضه دینی است و مسئولان سعودی پذیرفته‌اند که حج را از روابط سیاسی دو کشور جدا کنند ایران و عربستان دو کشور بزرگ و همسایه در منطقه هستند و امیدواریم دیپلماسی حج کمک کند تا روابط دو کشور مجدداً برقرار شود.

 

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت در پایان این نشست به سؤال یکی از حاضران درباره نقش مذهب در تعیین مقامات حکومتی پاسخ داد و تأکید کرد: در جمهوری اسلامی ایران در تعیین رئیس‌جمهور نظر اکثریت حاکم است و اقلیت‌های دینی هم متناسب با جمعیتشان در مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری نماینده و حق رأی دارند و اهل سنت هم در رده‌های مختلف مدیریتی حضور و نقش ایفاء می‌کنند.

 

وی به پیوند میان مردم و رهبری اشاره و خاطرنشان کرد: مردم ما با حفظ مذهب و دین خود توانسته‌اند کارهای مشترک و بزرگی انجام دهند و در مقابل قدرت‌های استعمارگر بایستند و توطئه‌ها را خنثی کنند.

  • مطالب اخیر
  • مطالب ویژه
27 فروردين

فقیهی در گفتگو با آنا: اولین جلسه کمیسیون تخصصی ...

  معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت از برگزاری اولین جلسه کمیسیون تخصصی پزشکی مشورتی حج تمتع ...

ادامه مطلب...
27 فروردين

معاینه پزشکی ۶۸۰ تن از حجاج توسط مرکز پزشکی حج و ...

 نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در استان اردبیل از معاینه پزشکی ۶۸۰ نفر از حجاج ...

ادامه مطلب...
26 فروردين

آیه‌های ۱ تا ۵ سوره اعراف را بشنویم/ عذاب ...

  در یکصد و نود و یکمین شماره از طرح قرآنی «آیه‌های راه‌نما»، آیه‌های ۱ تا ۵ سوره مبارکه اعراف ...

ادامه مطلب...
26 فروردين

استفتائاتی در مورد حج

با توجه به ثبت نام های حج تمتع، بخش دیگری از پرسش و پاسخ های حج در پایگاه اطلاع رسانی حج تقدیم می ...

ادامه مطلب...
26 فروردين

سفر به عراق بدون داشتن روادید معتبر ممنوع است

مدیر حج و زیارت ایلام گفت: سفر به کشور عراق بدون داشتن روادید ممنوع است و همه مسافران عازم این ...

ادامه مطلب...
01 فروردين

معاینات زائران حج تمتع توسط پزشکان مرکزپزشکی حج ...

 معاینات زائران حج تمتع 98 پیش از اعزام به سرزمین وحی توسط پزشکان مرکزپزشکی حج و زیارت هلال احمر ...

ادامه مطلب...
13 دی

دیدار دکتر پیوندی با رئیس جدید سازمان حج و زیارت

                                            رئیس جمعیت هلال احمر با رئیس جدید سازمان حج و زیارت ...

ادامه مطلب...
27 آذر

رییس سازمان حج و زیارت مطرح کرد:تازه ترین جزییات ...

                                                   رئیس سازمان حج و زیارت تازه ترین ...

ادامه مطلب...
09 دی

اعضاي كميته سلامت حج مركزپزشكي حج وزيارت جمعيت ...

                                                                                 رئيس ...

ادامه مطلب...
10 دی

رشیدیان:حج و زیارت نیازمند نوآوری است

                                                    رئیس سازمان حج وزيارت گفت: امروز حوزه حج ...

ادامه مطلب...

همکاران ما

همکاران ما که در حوزه های حج ، عتبات عالیات و انفورماتیک در خصوص سوالات ، ابهامات و مشکلات پاسخگوی شما میباشند .
معاون عتبات عالیات
    رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت
معاون مالی و امور عمومی
مدیر آمار اطلاعات و رایانه

اخبار

فقیهی در گفتگو با آنا: ...

فروردين 27 1398

  معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت از برگزاری اولین جلسه کمیسیون تخصصی پزشکی مشورتی حج تمتع ۱۳۹۸ در استان تهران ...

ادامه مطلب...

معاینه پزشکی ۶۸۰ تن از ...

فروردين 27 1398

 نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در استان اردبیل از معاینه پزشکی ۶۸۰ نفر از حجاج این استان خبر داد.

ادامه مطلب...

آیه‌های ۱ تا ۵ سوره ...

فروردين 26 1398

  در یکصد و نود و یکمین شماره از طرح قرآنی «آیه‌های راه‌نما»، آیه‌های ۱ تا ۵ سوره مبارکه اعراف را با هم تلاوت کرده و ...

ادامه مطلب...

استفتائاتی در مورد حج

فروردين 26 1398

با توجه به ثبت نام های حج تمتع، بخش دیگری از پرسش و پاسخ های حج در پایگاه اطلاع رسانی حج تقدیم می شود. در روزهای ...

ادامه مطلب...

سایت های مرتبط

 
 
i  

اطلاعات تماس

  • تهران ، خیابان ولی عصر ، بالاتر از میردامادبین ظفر و نیایش پلاک2658
  • 86744000
  • 88678787
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

درباره مرکزپزشکی حج و زیارت

اين مركز یکی از واحدهای زیرمجموعه جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران و همکار سازمان حج و زیارت می‌باشد که عهده‌دار كليه مسائل بهداشتي و درماني زائرین ایرانی سه کشور زیارتی عربستان، عراق و سوریه می­باشد.ادامه
 

 

ارسال ایمیل

جهت ارتباط با ما ایمیل خود را وارد نمایید.

We are delighted to inform you that YT v2 released, what's new?

Who's Online

ما 686 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار و مشخصات سایت

نمایش تعداد مطالب:  
225602

جستجو

For using special positions

Special positions is: sticky_left, stickey_right, notice, tool_bottom. You can use them for any module type. And to use, please go to Module Manager config your module to your desired postion.

You can disable by:

  • Go to Administrator » Template Manager » Your_Template » Tab: Advanced » Use special positions » select: No for all special positions
  • Go to Administrator » Module magager » Your_Module(by postion: sticky_left/stickey_right/notice/tool_bottom) » Status: Unpublish for that module
Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Green Dark_Green Oranges Yellow

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Spotlight5

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction

اشکال یابی جوملا

جلسه

اطلاعات مشخصات

حافظه استفاده شده

پرس و جو پایگاه داده